![](https://esports.omonoiafc.com.cy/wp-content/uploads/2020/06/1-1.jpg)
Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη κόντρα στον ΑΠΟΕΛ πανηγύρισε χθες βράδυ η ΟΜΟΝΟΙΑ eSports! Η ομάδα μας ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πήρε δίκαια το «τρίποντο» με 1-0 χάρη στο γκολ του Χρυσάνθου στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.
![](https://esports.omonoiafc.com.cy/wp-content/uploads/2020/06/3-1.jpg)
![](https://esports.omonoiafc.com.cy/wp-content/uploads/2020/06/2-1.jpg)
Στη συνέχεια οι «πράσινοι» έχασαν και άλλες ευκαιρίες για να πετύχουν περισσότερα τέρματα, όμως δεν μπόρεσαν να σκοράρουν ξανά και το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος. Πλέον, η ΟΜΟΝΟΙΑ ξέφυγε στο +5 από τη δεύτερη θέση (ΑΠΟΕΛ) και στο +7 από την τρίτη θέση (Άρης Θεσσαλονίκης).
Επόμενη υποχρέωση για το πρωτάθλημα απόψε (10/06) και πάλι απέναντι στον «αιώνιο» αντίπαλο.
Παρακολουθήστε το χθεσινό παιχνίδι: